Biuro konstrukcyjne

Jesteśmy wykwalifikowanym zespołem inżynierów. Doświadczenie i wiedza zebrane podczas pracy w branży mechanicznej pozwoliły nam założyć własną firmę. Wykonujemy usługi związane z drukiem 3D, w których zakres wchodzi: pomoc przy wyborze technologii, przygotowanie pliku do druku 3D, druk 3D oraz obróbka wydrukowanych modeli. Dzięki tak kompleksowej usłudze jesteśmy w stanie wykonać dla Państwa zarówno wierne prototypy jak i krótkie serie produkcyjne lub narzędzia specjalne. Ponadto zajmujemy się projektowaniem elementów oraz wykonujemy dokumentację techniczną.

Firma 3D Element to przede wszystkim zespół wykwalifikowanych inżynierów.
Nasza oferta opiera się na dwóch uzupełniających się wzajemnie działalnościach:
– Biuro konstrukcyjne
– Druk 3D

Biuro konstrukcyjne

Dzięki wieloletniemu doświadczeniu tworzymy profesjonalne biuro konstrukcyjne, mogące sprostać nawet najtrudniejszym Państwa oczekiwaniom. Zajmujemy się przede wszystkim konstruowaniem części mechanicznych do nowych maszyn i urządzeń, ale także stanowisk jak i całych linii produkcyjnych. Projektowanie CAD 2D i 3D to niezbędne narzędzie w naszej pracy, którym posługujemy się niezwykle sprawnie. Projektowanie CAD z wykorzystaniem najnowszych, profesjonalnych programów inżynierskich pozwala nam tworzyć pełną dokumentację techniczną niejednokrotnie poszerzoną o wizualizację 3D. Współpraca z doświadczonymi wykonawcami pozwala nam zaproponować Państwu najwyższą jakość dostarczanych gotowych produktów. Jako biuro konstrukcyjne możemy pochwalić się projektami wykonanymi w takich branżach jak m.in. branża spożywcza, RTV, AGD czy systemów zabezpieczeń.

Przeczytaj więcej o naszej firmie

DRUK 3D – ZASTOSOWANIA

Wykonujemy wydruki 3D i związane z nimi usługi, w zakres których wchodzi: pomoc przy wyborze technologii, przygotowanie pliku do druku 3D, drukowanie 3D oraz obróbka wydrukowanych modeli. Dzięki tak kompleksowej usłudze jesteśmy w stanie wykonać dla Państwa wydruki 3D zarówno wiernych prototypów jak i krótkich serii produkcyjnych lub narzędzi specjalnych. Projektowanie CAD 3D w naturalny sposób uzupełnia druk 3D i związane z nim usługi. Wydruki 3D wykonujemy tylko na profesjonalnych maszynach, sprawdzonych producentów. Zapraszamy do kontaktu w celu zasięgnięcia szerszej informacji na temat możliwości jakie daje drukowanie 3D.

Drukowanie 3D pozwala między innymi:
– zredukować koszty produkcji
– uniknąć ewentualnych wad konstrukcyjnych przed wprowadzeniem detalu do produkcji
– przeprowadzić badania rynku przed podjęciem decyzji, który model wprowadzić do produkcji seryjnej
– przyspieszyć proces wdrażania produktu na rynek
– wyprodukować krótkie serie elementów funkcjonalnych oraz elementy o skomplikowanych kształtach, niemożliwe do uzyskania innymi metodami

Dodaj komentarz